Ateliér – Žaneta a Peťa – 18.12.2013

Tenhle článek je spíše taková moje vzpomínka, která ale úzce souvisí i s následnými fotografiemi a jedním příjemným focením…

Všechno to začalo v období mého studia na vysoké škole, kdy se blížil konec druhého semestru a s ním i období zápočtů a zkoušek. Tenkrát jsem měl pocit, že přichází i konec mého působení na škole.

Asi největší beznaděj a zoufalost jsem pociťoval při učení se na zápočet z matematiky. Nerozuměl jsem absolutně ničemu, ani základním věcem. Učitel nás měl celkem na háku a krom pohledných holek vůbec neprojevoval snahu se s námi studenty kamarádit. Nějaké body z milosti jsem tedy příliš nečekal.

Pomalu jsem se smiřoval s tím, že za pár dní budu vyprávět:
„alespoň jsem to zkusil…“ nebo „těsně mi to uteklo“ …

ale…

jak už to tak bývá, i ti nejhorší studenti mají prostě víc štěstí, než rozumu – a to byl i můj případ.
Měl jsem jednu obzvláště chytrou spolužačku – jmenovala se Žaneta a byl to matematický génius.

Dokonce i před zápočtem, kdy všichni byli zavření doma a předstírali, že se učí, si na mě udělala čas a jezdila kvůli mně do školy, aby mě doučovala. Během DVOU DNŮ se mnou prošla učivo z celého roku, srozumitelně vysvětlovala a počítala, až jsem měl jakžtakž pocit, že už něco vím…

Chodil jsem pak ještě dlouho pyšný jako páv, že jsem zvládl matiku napoprvé.
Jako ten nejspokojenější chlap jsem ji pak pozval, v té době ještě na hodně bídný „studentský“ oběd jako projev díků, a pak už jsem ji neviděl.

Po zdárném ukončení prvního ročníku totiž přešla na jinou školu – hodně daleko, kde bylo údajně více matematiky.

Naštěstí…

těch společný zážitků za onen rok bylo více, zůstali jsme v kontaktu a po letech se opět setkali. Tentokrát v ateliéru, kde jsem měl možnost jí její služby oplatit.

Na focení ale nepřijela sama, přivedla sebou dalšího génia – tentokráte chemického – Peťu. A protože jsme toho měli hodně společného, focení se nám pěkně protáhlo. Většinu času jsme totiž prokecali. Každopádně to byl moc fajn den.

No… nevím, zda se tohle dá vlastně pojmenovat focením, protože většinu času jsem jen na tajňačku mačkal spoušť, zatímco se holky bavily.

Následný výběr fotek je proto poněkud jiný, než obvykle a jde spíše o momentky z focení, které mi připomínají tu skvělou náladu, která panovala, když jsme spolu fotili 🙂