Fotograf – Pavel Špurek

Výroba a tisk obrazů - krajinářská, cestovatelská a reportážní fotografie

Baranie sedlo (2389 m) – Vysoké Tatry – 26. 03. 2017

Trasa: Tatranská Lomnica – Chata pri Zelenom plese – Baranie sedlo – Téryho chata – Tatranská Lomnica
Nachozeno: 33,45 km
Nastoupáno přes 2 000 výškových metrů.
25.–26. 3. 2017

Do Tatranské Lomnice jsme přijeli v sobotu kolem páté odpoledne. Odtamtud jsme se vydali po otevřených stezkách na Chatu při Zelenom plese, kam jsme došli až za tmy. Tam jsme přespali a druhý den ráno vyrazili do kopců. Počasí bylo pěkné, jen u vrcholků se honily mraky a foukal docela nepříjemný ledový vítr. Vydali jsme se směr na Baranie sedlo s tím, že se pak rozhodneme, zda vystoupáme i na Baranie rohy.

Další hodiny byly jen a jen o nekonečném stoupání – pořád jen nahoru a nahoru, sněhem, zmrzlým sněhem, ledovým žlabem a zase sněhem. Alespoň že počasí se trošku spravilo, mraky se během našeho stoupání roztrhaly a měli jsme alespoň pěkné výhledy.

Bohužel jsem moc nevytahoval foťák z krosny – měl jsem co dělat sám se sebou, abych se moc nezdržoval s focením a hlavně ve svahu a ve větru s krosnou na zádech jsem byl rád, že jsem se udržel na nohách. Fotky jsou proto doplněny i o pár míst, které jsou vyfoceny jen z mobilu.

Když jsme vyšplhali na Baranie sedlo, pěkně to tam foukalo a nešlo se tam moc zdržet. Baranie rohy už byly nad naše časové a silové možnosti, a tak jsme se pustili nejkratší cestou ze sedla po svahu dolů k Téryho chatě. Svah byl zasněžený, a byť už nebyl tak prudký jako z druhé strany, přesto jsme jej museli sejít pozadu. I když jsme měli mačky, cepíny, tak to dolů pěkně klouzalo…

Od Téryho chaty už to byla „procházka“ …

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

Přidejte odpověď

© 2024 Fotograf – Pavel Špurek

Šablona od Anders Norén