Fotograf – Pavel Špurek

Výroba a tisk obrazů - krajinářská, cestovatelská a reportážní fotografie

Cesta nad mraky – Vysoké Tatry – 17. 03. 2018

Mlha, sněžení, zima a teploty kolem -19° C… ne moc příjemná předpověď na výlet do hor a pořízení pěkných fotek. I přesto jsme se s kamarády domluvili a vyrazili na Slovensko, do Vysokých Tater.

Cesta autem byla nekonečná – dopravní zácpy, sněžení s deštěm a mlha – přesně podle předpovědi. Pod kopec jsme dorazili až za tmy. Nasadili jsme čelovky a vydali se nastoupat první výškové metry.

Když se druhý den rozednilo, nebyla viditelnost o moc lepší. Čelovky už nebyly potřeba, ale kolem nás šlo vidět jen na několik metrů. Stoupali jsme dál hustou mlhou a po několika hodinách přišla zasloužená odměna.

Nad hlavou nám začala prosvítat modrá obloha a když jsme vystoupali ještě výše, viděli jsme konečně i hory kolem nás. Šedou mlhu, která byla všude kolem nás, tak nahradily první výhledy na okolní krajinu.

Pokračovali jsme pak dále do kopce, ale kvůli novému sněhu a zhoršené lavinová situaci jsme nevyšli tam, kam jsme chtěli. I tak to ale byl povedený výšlap do hor s výhledy, které nikdo z nás neočekával. Domů jsme se vrátili maximálně spokojení.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Fotograf – Pavel Špurek

Šablona od Anders Norén