Kdo jsem

Jmenuji se Pavel Špurek a přes 10 let fotím přírodu, rozmanitou a inspirativní krajinu, reportážní i produktové snímky. A dělám to moc rád!

Vyrůstal jsem v Libhošti – malé vesničce obklopené krásnou krajinou. Možná právě proto mě už odmala fascinuje příroda a vše, co nabízí: procházky, výlety, dobrodružství i obohacující poznávání nových míst a lidí. Když jsem si poprvé půjčil fotoaparát, abych mohl pořídit pár snímků z dovolené, sotva jsem tušil, že u pár snímků nezůstane. Focení mě nadchlo a od té doby jsem strávil hodiny a hodiny v terénu neúnavným focením, zkoušením, vylepšováním a vybrušováním vlastní techniky a stylu. Nejednu noc jsem probděl v mrazu na zasněženém kopci, abych si počkal na tu nejlepší fotku s východem slunce. Nejeden letní večer jsem si užíval pohled z vrcholu hory do údolí až do chvíle, kdy jsem skrz hledáček uviděl ty nejhezčí mraky, které stojí za zvěčnění. Na vlastní kůži jsem si ověřil, že za dobrou krajinářskou fotografií se skrývá ohromná trpělivost a nekonečná řada pokusů.

Baví mě také fotografování momentů, které vystihují jedinečnost osobnosti i (důležitých) událostí v lidských životech. Během své fotokariéry jsem měl možnost vyzkoušet si na vlastní kůži, že je možné zachytit onu „osobní“ jedinečnost i při pořizování produktových fotografií. Osobité snímky jsem vyfotil co by kamenem dohodil od domova i na mnohých cestách třeba až na samý konec světa (a to doslova)!

Jako fotograf samouk se snažím neustále zdokonalovat i technické aspekty své práce. V současné době používám fotoaparát Nikon a veškerou další potřebnou techniku volím tak, aby mi dopomohla k vytvoření toho nejlepšího snímku, jak ho vidím a cítím já.

Fotografování je moje vášeň. Našel jsem si svůj vlastní styl, který mě baví a těší mě, že může dělat radost nejen mně samotnému, ale i všem lidem, které fotím, a těm, kteří si snímky můžou prohlédnout v mém blogu, na výstavách, v obrazech, v tištěných kalendářích, ale i v řadě časopisů a na webových stránkách zákazníků.

Doufám, že moje radost je na fotkách vidět a potěší i vás.

Kontakt:

https://www.facebook.com/Pavel.Spurek.Foto
https://www.instagram.com/pavelspurek