Fotograf – Pavel Špurek

Výroba a tisk obrazů - krajinářská, cestovatelská a reportážní fotografie

Madeira a ostrov Porto Santo

Madeira, zvaná také Květinový ostrov, a její sousední ostrov Porto Santo jsou pravými klenoty Atlantiku. I proto jsem moc rád, že jsme s manželkou mohli strávit nějaký čas prozkoumáváním jejich krás.

Na Madeiře jsme začali ve Funchalu, hlavním a nejrušnějším městě. Funchal je plný barevných staveb, malebných uliček a fascinujících historických památek. Hlavními atrakcemi pro nás však byly nepochybně levády, starobylé zavlažovací kanály vinoucí se kolem hor, které mám moc rád a které poskytují jedinečné trasy pro pěší turistiku. Na našich cestách levádami jsem se dostal do nádherných horských krajin a pralesů.

Po cca týdnu jsem se přesunul na ostrov Porto Santo. Ten je oproti Madeiře méně hornatý, a tak jsme se  s manželkou rozhodli objevit ho na kolech. Prošli jsme také písečné pláže, borovicové lesy, zažili krásné výhledy a koupání ve vodách okolo ostrova a bylo to super. Byl to nádherný mix dobrodružství a relaxace.

Objevili jsme úžasnou přírodu, poznali místní kulturu a kuchyni a především jsme si užili každý okamžik, který jsme na Madeiře a Porto Santu strávili.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Fotograf – Pavel Špurek

Šablona od Anders Norén