Fotograf – Pavel Špurek

Výroba a tisk obrazů - krajinářská, cestovatelská a reportážní fotografie

Sardinie

Je březen, venku nic moc počasí, a tak se rozhodujeme vyrazit za teplem. Projíždím letiště Katowice a vybírám Sardinii, kam kupuji letenky na duben za necelých 700 Kč.

Konečně je den odletu a my vyrážíme na hodinu vzdálené letiště v Katowicích. Cesta po dálnici je pohodová a parkování máme předem zajištěné. Díky Kubíkovi máme zdarma přepravu nosítka a přes kontrolu přenáším 3 litry vody a batoh plný svačin. Kubík si nese kufřík s hračkami a u gate objevujeme pěkné dětské hřiště. Zaměstnanci Ryanairu nás kontrolují kvůli velikosti zavazadla, ale všechno je v pořádku. Kubík zvládá svůj první let skvěle a rychle usíná. Po příletu do Alghera vyzvedáváme auto a jedeme na apartmán ve Viddalbě, kam dorážíme až za tmy.

Zjistili jsme, jak větrná Sardinie je. I přes teploty přes 20 stupňů se nám hodí bundy.

Začínáme prozkoumáváním Viddalby a poté vyrážíme do lesa k vodopádu Pilchina di li Caaddaggi. Navštěvujeme město Sedini, kde si užíváme pěknou procházku.

Vítr se uklidňuje a my vyrážíme na celodenní výlet do Castelsarda. Cestou obdivujeme ikonickou sochu slona a několik odpočívadel s krásnými výhledy. V Castelsardu parkujeme blízko hradu a dopoledne trávíme prohlídkou hradu a historického centra, kde ochutnáváme italskou pastu a užíváme si krásný den. Odpoledne ještě projíždíme přístavem a pořizujeme fotky města.

Další dny máme nádherné počasí a vyrážíme na Costa Paradiso. V sezóně se zde platí vstup, ale teď je místo téměř prázdné. Užíváme si výhledy na červené skály a moře, Kubík si hraje v písku a pak se vydáváme na krásný trek po pobřeží. Potkáváme i divoká prasata, která nám neublíží. Cestou domů se zastavujeme v Isola Rossa, kde si užíváme pláž a ochutnáváme gelato s aperolem.

Čeká nás celodenní výlet na pláž La Pelosa, kde se dokonce smočíme a hrabeme v písku. Po cestě se stavujeme na pláži La Saline, kde obdivujeme stádo plameňáků.

Vyrážíme na mys Capo Testa, nejsevernější místo ostrova. Po cestě si užíváme výhledy a na místě nás čeká krásné počasí a procházky mezi skalami.Ochladilo se, a tak navštěvujeme termální řeku nedaleko ubytování, kde prameny dosahují až 80 stupňů. Poté míříme do parku Littu s atrakcemi pro děti a bistro.

Další dny relaxujeme, já výletuju po okolí s foťákem a dronem a užíváme si krásné chvíle ve Vidallbě a Kubík už se těší na letadlo. Tak hurá domů!

Příští u příspěvku

© 2024 Fotograf – Pavel Špurek

Šablona od Anders Norén