Fotograf – Pavel Špurek

Výroba a tisk obrazů - krajinářská, cestovatelská a reportážní fotografie

Noční Velký Javorník – 23. 01. 2016

Pro noční výšlap na Velký Javorník jsem se rozhodl spontánně v pátek odpoledne. V sobotu jsem nemusel nikam vstávat, a tak jsem přemluvil kamaráda a kolem půlnoci jsme vyrazili z Libhoště.

Noční a ranní teploty avizovaly -20°C, ale když je člověk v pohybu, je to v pohodě. Cesta k rozhledně byla pohodová, měsíc svítil a čelovky téměř nebyly potřeba. Kolem druhé hodiny ranní jsme byli na Malém Javorníku, kde se nám naskytl krásný pohled na noční Frenštát p. R. Poté jsme pokračovali na Velký Javorník. Obloha byla posetá hvězdami a měsíc se blížil k úplňku. Noční pohled na okolí byl opravdu nevšední.

Když jsme vystoupali na rozhlednu, začaly krušné chvíle. Nahoře foukal silný ledový vítr a pěkně s námi házel. Pocitová teplota nahoře byla někde kolem -30°C. 

Nastavil jsem tedy foťák na stativ a schoulil se za zábradlí, kde bylo alespoň malé závětří. Tělo bylo v pohodě, ale jelikož jsem u toho ještě fotil, tak ruce opravdu mrzly i v rukavicích. Několik hodin jsme takhle fotili, až se začalo rozednívat. Jelikož bylo jasno, tak stál východ slunce opravdu za to.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

Přidejte odpověď

© 2024 Fotograf – Pavel Špurek

Šablona od Anders Norén